Açık

İnstagram’da en sık kullanılan hashtagler ve anlamları

SOSYAL MEDYA - Mart 21, 2022 7:25 pm A A

İnstagram’da bazı kelime ve hashtaglerin sıklıkla kullanıldığını fark etmişsinizdir. Bizde bu yazımızda İnstagram’da kullanılan bu kelime hashtagler ne anlama geldiğini anlatacağız.

İnstagram’da BFF Kullanımı Ne Anlama Geliyor?

İnstagram’da fotoğrafların altında BFF kelimesi veya #bff hashtag’ı şeklinde sıklıkla kullanılmaktadır. BFF kelimesinin açılımı olan Best Friend Forever çok yakın arkadaş anlamına gelmektedir. Sizde çok yakın bir arkadaşınız ile paylaştığınız fotoğrafın altına yorum olarak yapılan #bff hashtagler koyduğunuzda herkes en yakın arkadaşınızla resim çektirdiğinizi anlayacaktır.

İnstagram’da TBT Kullanımı Ne Anlama Geliyor?

İnstagram’da  TBT kelimesiya da  #tbt  veya #bff hashtag’ı nın kısaca anlamını açıklayalım. TBT kelimesinin açılımı Throw Back Thursday’dır. Türkçede bu nerede o eski günler anlamına gelmektedir. Haftanın her günü sizin, için çok özel olan, geçmişte kalan ve unutamadığınız anınıza ait fotoğraf paylaşılmaktır. Sizde paylaştığınız fotoğrafın altına tbt hastagini kullandığınızda arkadaşlarınız sizin eski bir anınıza ait bir fotoğrafı kullandığınızı anlayacaktır.

İnstagram’da K ve M Kullanımı Ne Anlama Geliyor?

İnstagram hesaplarının başında gördüğünüz K ve M gibi takipçi sayısını anlatmaktadır. İnstagram hesabında takipçi sayısının yanında K. varsa bu hesabın kaç kişi tarafından takip edildiğini anlatmaktadır. Mesela İnstagram’daki bir hesapta 15 K takipçi yazıyorsa bu 15.000 Ya da hesapta 156 K yazıyorsa bu o kullanıcının 156.000 takipçisi var de demektir ve 156k olarak gözükür. İnstagram hesabının yanında M varsa bunun Türkçe açılımı Milyon kelimesinin baş harfidir Örneğin bir hesabın yanında 1,5M yazıyorsa bu o hesabın 1.500.000  takipçisi olduğu anlamına gelir. Örnek olarak hesabın yanında 1,5 M takipçisi var ise, bu 15 milyon 400 bin takipçisi olduğu anlamına ge

İnstagram’da K T Kullanımı Ne Anlama Geliyor?

İnstagram’da bir kullanıcı paylaşmış olduğu fotoğrafın altına KT diye yorum yazmışsa bu onu takip edecek kişileri takip edeceği anlamına gelir, takipleşme demektir.

İnstagram’da G T Kullanımı Ne Anlama Geliyor?

İnstagram’da bir kullanıcı paylaşmış olduğu fotoğrafın altına GT diye yorum yazdıysa Geri Takip” demektir. Bu şekilde sizi takip eden kişiyi geri takip edecekseniz o zaman GT yazmanız takipçi sayınızı artmasında çok işe yarayacaktır.

İnstagram’da DM Nasıl Kullanılır?

İnstagram’da profillerin veya da fotoğrafların altında sıklıkla kullanılan DM’nin açılımı  Direct Message’dır. Bu kullanıcıya direkt mesaj atarak ulaşabileceğiniz anlamına gelmektedir.

İnstagram’da DM Nasıl Atılır?

İnstagram’da DM atmak için hesabımıza erişim sağladıktan sonra,  sağ üst köşede yer alan + simgeye basmanı yeterli olacaktır. Bu simgeye bastığınızda karşınıza çıkan sayfada size gönderilmiş mesajlar varsa onları da görebilirsiniz.

Bu haber 228 kez okundu.
SOSYAL MEDYA - 7:25 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.