12° Parçalı bulutlu

MAKYAJ ÖNCESİ KUSURSUZ CİLDE HAZIRLIK

KADIN & MODA - Mart 24, 2022 8:07 am A A
  1. İlk adım olarak öncelikle cildin temiz olduğundan emin olmalıyız. Cilt yapısına uygun bir temizleyiciyle cilde masaj yaparak temizlenip, durulanmalıdır. Kurulama işlemini kağıt havluyla yapmanız daha steril olup sivilcelenmeyi önleyecektir.
  2. İkinci adımımız ölü derileri ciltten uzaklaştırmak. Bunun için birçok peeling önerisi bulunmaktadır. Bu dönemler çok popüler olan kimyasal peelingi cilt tipinize uygunluğunu deneyimledikten sonra araştırıp kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle akne, siyah nokta problemi olan ciltler için tanecikli peelingler yerine mikro olarak cildi soyan peelingler hem ciltteki koyu renklerin rengini eşitlerken hem de pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlamaktadır. Klasik peelingler de yine ciltteki ölü hücreleri uzaklaştırdığı için pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır.
  3. Yüze soğuk kompres yapmanın faydası hem gözeneklerinizi küçültürken hem de sabah uyandığınızda yüzünüzdeki şişliği hızlı bir yöntemle indirir.
  4. Yine yüzün derinlemesine temizliğine yardım eden önemli bir diğer adım ise tonikleme işlemidir. Cilt tipinize uygun alkol içermeyen tonikler kullanmanız gözeneklerinizi temizlerken aynı zamanda gözenekleriniz sıkılaşmasına katkı sağlamaktadır. Bu da daha pürüzsüz porselen gibi duran bir cilt demektir. Kolay bulunan her cilt tipine uygun bir tonik çeşidi olan gül suyu, cildin son temizliğini yaparken aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Gülün içindeki etken maddeler cilde canlılık katarak daha canlı bir görünüm sunmaktadır.
  5. Bir diğer adım serum uygulama. Cildinizin ihtiyaçlarının önce ne olduğunu düşünmelisiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz rutininize kesinlikle hyaluronik asit bulunduran serumları eklemelisin. Canlı ve enerjik bir cilt istiyorsanız aynı zamanda hafif belirgin lekelerimden kurtulmak istiyorum diyorsanız C vitamini bulunduran serumları tercih etmelisiniz.
  6. Uyguladığınız peeling ve kullandığınız serumlardan sonra kesinlikle geçmemeniz gereken adım güneş kremi kullanmaktadır. Yüze uygun yağsız spf50 faktör Uv A ve Uv B korumalı güneş kremi hem cildiniz lekelenmesini engellerken aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır.
  7. 7. adım cildi, göz altı ve dudak nemlendirme. Cildiniz kuruysa su bazlı nemlendiriciler uygulamalısınız. Eğer karma ve yağlı bir cildiniz varsa kesinlikle yağsız nemlendiriciler tercih etmelisiniz. Göz altındaki şikayetinize göre nemlendiriciler tercih etmeniz yine cildinizin görünümü açısından size artı fayda sağlayacaktır. Dudaklarınızı da bir dudak nemlendiricisiyle bol bol nemlendirdikten sonra kuru bir diş fırçasıyla fırçalayıp, nemli bir pamukla silip tekrar dudak nemlendiricisiyle nemlendirmek hem dudağınızı pürüzsüzleştirecek hem de kan dolaşımını hızlandırdığı için pigmentasyonunu arttırıp hacmini de büyütecektir.
  8. Makyaj öncesi de yine cilt tipinize göre kuruysa parlak bitişli, yağlıysa mat bitişli baz kullanmak makyajınızın hem kalıcılığını arttırırken hem de kusursuz bir görünüme son adım olacaktır.
Bu haber 371 kez okundu.
KADIN & MODA - 8:07 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.