Açık

MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI

KADIN & MODA - Mart 23, 2022 8:55 am A A

Makyaj yapmadan önce cildin temiz olması gerekir. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildi temizlemek gerekir. Bazı bayanlar makyajlarını silmeden yatmaktadırlar, buda büyük bir hatadır. Yatmadan önce makyajı temizlemek gerekir. Makyajın kalıntıları ciltteki gözenekleri tıkayarak cildin erken yaşlanmasına neden olur. Yüzünüzü yıkamak için fırsatınız yoksa makyaj temizleme mendili ile temizlemeniz gerekir. Makyaj yapmanın püf noktaları çok önemlidir.

Fondöten

Fondötenleri kullanma amacınız cilt üzerinde pürüzsüz bir görünüm sağlamaktır. Doğru uygulama ile cildinizi kusursuz bir hale getirirsiniz. Yüzünüze fondöten uygulaması fondöten fırçası yardımı ile cildinizi kusursuz bir hale getirmiş olursunuz. Cildinize uygulayacağınız fondöten doğal olan cildinize uygun olması gerekir. Cildinizde inatçı lekeler var ise bunları da fondöten kapatıcı kullanmanız yoluyla kapatmış olursunuz.

Göz Altı Kapatıcısı Kullanmak

Gözlerin altında bulunan halkalar ve koyu morluklar ton farkını kolaylıkla ortaya çıkarır. Bunları kaldırmanız ve pürüzsüz bir cilt elde etmek istiyorsanız gözaltı kapatıcı kullanmanız yeterli olacaktır. Kullanacağınız kapatıcıyı bir fırça yardımı veya parmak uçları ile yapabilirsiniz. Yapacağınız uygulama şekli ters üçgen yaparak burun kemiğinizden aşağıya doğru çizgi yaparak üst dudağınız ve alın bölgenize gezdirerek yapınız.

Far Uygulama yolu

Özel günleriniz ve normal yaşantınızda olsa makyaj yapmanın ilk formülü far uygulamasını yapmaktır. Krem, köpük, kalem, pres ve toz olarak tercih size özeldir. Açık tonda göz farı uygulamak istiyorsanız göz kapağınızın üzerine kaşın alt tarafından yaparak iyi bir aydınlatma yapmış olursunuz. Açık tene sahip bayanlar kum veya beyaz olan doğal renk kullanabilirsiniz.

Eyeliner Uygulaması

Yoğun şekilde kirpik çizgisi vurgusu yaparak eyeliner yapabilirsiniz. Jel, krem, kalem ve likit olmak üzere 4 çeşidi piyasada bulunur. Gözünüzün bitiş çizgisinden başlayarak göz pınarına doğru ince halde uygulaması yapılır.

Maskara Uygulaması

Kirpiklerinize hacim katmak için maskara yapmak uygun olur. Tek kat uygulama yaparak kirpikleriniz istediğiniz görünümü sağlar.

Dudak Kalemi Uygulaması

Ruj sürmeden önce dudak kalemini rujun rengine veya dudağınızın rengine uyum sağlaması gerekir. Dudakların çizgilerini takip ederek uygulamış olursunuz.

Ruj Sürme

 Makyajın son aşamalarından biride rujun kullanılmasıdır. Bunun için dudak kalemi üzerine uygulayacağınız ruju tercih etmelisiniz. Canlı ve cesur görünüm istiyorsanız parlak tonlar daha iyi olur.

Bu haber 209 kez okundu.
KADIN & MODA - 8:55 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.