12° Parçalı bulutlu

Sivilceden Kurtulma Yöntemleri Ve Tamamen Doğal İlaç Tavsiyeleri

SAĞLIK - Mart 21, 2022 6:27 pm A A

İnsan vücudun da zaman zaman sivilceler ile karşılaşılmaktadır. Bu sivilceler insan hayatını olumsuz etkileyerek önemli sağlık problemlerini de gün yüzüne çıkarmaktadır. Sivilcelerden kurtulmanın ve temiz bir cilt görünüme sahip olmanın doğal yöntemleri son zamanlar da sık sık araştırılıyor. Daha önce okuduğunuz tüm “Sivilceden nasıl kurtuluruz” isimli makale, blog ve videoyu unutun. Size daha gerçekçi ve bilimsel olarak kanıtlanmış doğal tedavi yöntemlerini listeleyeceğim. Çoğu insan, stresten ve hormonlarından dolayı sivilceye maruz kalmaktadır. Ama cildinizde sivilce çıkması, cildiniz ile ilgilenmiyorsunuz anlamına gelmez. Bakın neler yapabiliriz…

Evde Sivilce Tedavisi

Evde ilk aşama da yapabileceğimiz en basit örnek, yüzümüzü yıkamaktır. Evet biliyorum hiç inandırıcı gelmiyor ama yüzümüzü yıkamak, bakterilerden ve fazla yağ oluşumundan kurtarmaktadır. Yüzünüzü bulduğunuz her fırsatta yıkayın. Sabah kalktığınızda, akşam yatmadan önce yani her zaman yüzünü yıkayın.

Yüzünüzü yıkamak, bakteri ve mikropları öldürür. Bu sayede sivilce oluşumunu bir nebze engellemiş olursunuz.

Sivilceler sırt ve omuz bölgelerinizde çıkıyorsa, banyo yaparken keselenmeye önem vermelisiniz.

Makyaj yapmadan önce mutlaka cildinizin temiz olduğuna dikkat edin. Makyajlı bir cilt ile yatağa girmemeye özen gösterin.

Sivilce Tedavisi İçin İlaçlar

Sivilce tedavisi için herkes size bir ilaç tavsiyesinde bulunabilir. Biz öncelikle sabun ve losyon kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü hangi ilaca karşı alerjiniz var, hangi ilaç cildinize zarar verir bilemiyoruz. Bunu test etmeden doktorlar dahi bilemez. Hücrelerinizin yenilenmesini sağlamanız gerekiyor bunun en basit yöntemi ise doğal olmak kaydıyla benzoil peroksit içerek ilaçları kullanmanız. Ancak benzoil peroksit içeren ilaçlar %3’ten fazla olmamasına dikkat edin, fazlası cildi tahriş edebiliyor.

Salisilik Ürünler Deneyin

İnternet üzerinde az biraz araştırma yaptıktan sonra, salisilik ürünler denemenizi öneriyoruz. Salisilik ürünler tıpkı benzoil peroksit içeren ürünler gibi ölü deriyi atarak cildin yenilenmesini ve cildin hızlı iyileşmesini sağlar. Aynı zaman da cildi besleyerek temizlenmesine yardımcı olur.

Kükürt İçeren Temizleyiciler

Kükürt, adından da anlaşılacağı üzere tam bir sivilce düşmanıdır. Eczacılar ve doktorlar arasında sivilce katili olarak adlandırılır. Ancak her kükürt içeren ilaç, istediğimiz verimi vermez. Doktorunuza danışarak cildiniz için en uygun kükürt içerikli ilaç isteyebilirsiniz.

Sivilceler İçin Yüz Maskesi Yapın

Sivilceler için doğal maskeler yapabilirsiniz mesela size harika işlevselliğe sahip ve tamamen doğal bir maske önermek istiyorum.

Aspirinle Sivilce Maskesi

• 5 adet Aspirin

• Yarım limon

• 1 çay kaşığı bal

Aspirin Maskesi Hazırlanışı Sarımsak dövücü içerisine attığınız aspirinleri toz haline getirin. Hemen ardından 1 çay kaşığı balı içerisine dökün ve yarım limonun tamamını sıkın. Herhangi bir kaşık ile bol bol karıştırın. Maskeniz 5 dakika içinde hazır olduktan sonra, yüzünüzün tüm bölgesine masaj yapar edasıyla sürün. Yarım saat kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Aspirinle Sivilce Maskesi haftada 1 sefer uygulandığı zaman, cildinizde büyük oranda değişimleri fark edeceksiniz.

Bu haber 282 kez okundu.
SAĞLIK - 6:27 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.